" Super Hoxhaj " i dhuron fitoren Bylisit

Bylis arrin fitoren e dytë në tre takimet e fundit. Këtë herë ballshiotët kanë triumfuar ndaj ekipit të Teutës.
Ka qenë futbollisti Hoxhaj, që me dy golat e tij i ka dhuruar 3 pikë tepër të rëndësishme ekipit të drejtuar nga Nexhipi.
Pjesa e parë është mbyllur me fitoren e vendasve me rezultatin 1-0, ku Hoxhaj shënoi në minutën e 32’.
Pjesa e dytë ka qenë më e bukur, ku ka pasur më shumë raste nga të dyja skuadrat.
Në minutën e 70’ ekipi i Teutës do të barazonte rezultatin me anë të Mustës.
Kur takimi po i drejtohej fundit dhe të gjithë prisnin përfundimin e lojës, do të ishte përsëri Hoxhaj i cili në minutën e 93’ do të shënonte golin e dytë dhe të fitores për ekipin e tij.
Me këtë fitore, Bylis ngjitet në kuoten e 12 pikëve në vendin e 7-të, ndërsa Teuta mban vendin e 3-të me 27 pikë.
Ndeshja e rradhes luhet te shtunen ne oren 17 ne qytetin e Tiranes perballe kryesuesve te Partizanit.